İçerik AI editoryal motoru tarafından oluşturulmuştur. Editoryal denetim: Sedat ANAK.
Citigroup Inc.
C · NYSE · $131.72 (tarih 17 Tem 2026 ) ▼ -%2,35
·
Bilanço
Sal 13 Ekim
Not: bu önizleme 2026-10-13 bilanço açıklamasından önce yayınlandı. Sonuçlar açıklandı — güncel verilerle doğrulayın.
Citigroup Inc. (C) Q3 FY26 bilanço önizlemesi — arşiv, yayın 17 Tem 2026
9 fiyat hedefinin medyanı $151 [FMP target] , hisse $132 , +%14,3 yukarı potansiyel. Q2 FY26 EPS $3.15 vs $2.74 beklenti: beklentinin üstünde (+%15,0)[FMP earnings] . D+1 hareketi: +%1,2.
↓
özet aşağıda
Quick Take · 40 saniyede · veri tarihi 2026-07-17
C+
Council 1/6
·
Tarihsel V1 skoru 44
C+ — FMP derecelendirmesi [FMP ratings]. Form 4: mevcut değil[FMP Form 4] .
Kısa Cevap Citigroup Inc. (C)
Q1 konsensüs: gelir $23.6B [FMP est] , EPS $2.71 [FMP est] . 2 çeyrek üst üste beat[FMP earnings] .
$2.71
EPS Beklentisi
Geçen yıl $1.86 · +%46 YoY
—
Ana Segment Rehberi
Önceki çeyrek %0 'du
2
Beat Serisi
Son 2 çeyrekte beklenti üst üste aşıldı
Q2 FY26 EPS $3.15 vs $2.74 beklenti: beklentinin üstünde (+%15,0)[FMP] . D+1 hareketi: +%1,2[FMP D+1] .
Stock Expert AI · Metodoloji
Bizim 9 faktörümüz, 6 perspektifimiz ve Munger lens'imiz aynı yöne mi bakıyor?
Tarihsel V1 skoru
44 / 100
Tarihsel V1 bilanço modeli skoru (arşiv, 17 Tem 2026) — güncel MoonshotScore değil. Güncel MoonshotScore: C hisse sayfası
9-faktör metodoloji. Gross Margin ve News Sentiment güçlü. Revenue Growth zayıf.
Nasıl hesaplanıyor? →
Revenue Growth 0.0
Q2 vs Q3: büyüme negatif (-%43,5, kontraksiyon)
Gross Margin 10.0
Q2: çok yüksek marj (%100,0, software/cloud kıvamı)
Operating Leverage 3.0
op marj çok güçlü (%32,4, scale leverage)
Cash Runway 3.0
FCF negatif ($-23.3B, dış finansman gerekli)
R&D Intensity 3.0
düşük R&D yatırımı (%1,5, inovasyon zayıf)
Price Momentum 4.0
RSI 39.9 momentum zayıf, 50g altı
News Sentiment 8.0
güçlü buy konsensüsü (%78)
Council Score
1 / 6 Bullish
6 yatırımcı çerçevesi. 1 bullish (Ray Dalio), 1 bearish (Ken Griffin), 4 neutral (Jim Simons, Klarman, Buffett, Munger).
Nasıl hesaplanıyor? →
Ray Dalio macro · target upside +%14,3
Ken Griffin flow · 50g MA altında
Jim Simons quant · RSI 40
Klarman value · target upside +%14,3
Buffett quality · ROE skor 3/5
Munger valuation · target upside +%14,3
Munger's Mindset karakter & balance sheet lens
Fairly Valued
Kaliteli iş, tam fiyatından işlem görüyor.
Nasıl hesaplanıyor? →
Interest Coverage Adequate
Teknik Seviyeler · Bilanço öncesi konum
Hisse hangi seviyelerle test ediliyor?
RSI(14)
39.9
RSI 39.9 momentum zayıf, 50g altında
MACD
-1.60
fiyat 50g altında — direnç baskın
50g MA
$134
hisse %1,6 altında — kısa vadeli direnç
200g MA
$117
hisse %12,6 üstünde — uzun vadeli destek
Hacim (10g)
-%31
düşüş — düşük katılım
Direnç
$151
Analyst median target — kırılırsa upgrade trigger
Mevcut
$132
Bilanço öncesi pozisyon
Destek
$99
Invalidation — bu altı kapanış teknik kırılma
Patern
Range
$99-$151 bant — bilanço breakout/breakdown tetikleyici
Geçmiş Performans
4 gösterilen çeyrek.
BEAT
Q3 FY25
$1.86 vs $1.73 est · Ertesi gün fiyat hareketi: -%0,1
MISS
Q4 FY25
$1.19 vs $1.80 est · Ertesi gün fiyat hareketi: +%1,6
BEAT
Q1 FY26
$3.06 vs $2.65 est · Ertesi gün fiyat hareketi: +%1,6
BEAT
Q2 FY26
$3.15 vs $2.74 est · Ertesi gün fiyat hareketi: +%1,2
Q2 FY26 (14 Temmuz 2026) EPS $3.15 vs $2.74 beklenti: beklentinin üstünde (+%15,0)[FMP] . D+1 hareketi: +%1,2[FMP D+1] .
Üç senaryo: ne olabilir?
EPS < $2.63 (rehber yok)
Q2 FY26 EPS $3.15 vs $2.74 beklenti: beklentinin üstünde (+%15,0)[FMP] . D+1 hareketi: +%1,2[FMP] .
Backlog konsantrasyonu
Q2 earnings call'da RPO/backlog konsantrasyonu açıklanmadı.
İçeriden işlem (insider) sinyali
Form 4 verisi tablo'da işaretli — bu hisse için sayfa varsayım üretmez.
FMP plan'ımız bu hisse için Form 4 insider feed'i sağlamıyor. Sayfa varsayım üretmez — SEC EDGAR Form 4 doğrudan izlenebilir.
CapEx şoku
Q2 CapEx $1.4B[FMP cashflow] . Q2 op margin %32,4[FMP op margin] — Q1'da bu seviye CapEx revize riskine duyarlı.
Çerçeve · Pozisyon disiplini
Veri geldikten sonra: 3 senaryo, 3 pencere
Tavsiye değil — bilanço gecesi için yapısal çerçeve. Karar disipliniyle senin.
Senaryo A · Beat
Q3 EPS > $2.71 + CapEx disiplini
Eşik: EPS > $2.71[FMP est] .
Hedef: Median target $151[FMP target] üstüne kırılma; high target $165[FMP] üst sınır.
Senaryo B · In-Line
EPS ≈ $2.71 + CapEx < $1.4B
Eşik: EPS ≈ $2.71[FMP est] , Q1 CapEx < $1.4B[FMP] .
Hedef: Mevcut $132[FMP] ile median $151[FMP] bandında konsolidasyon.
Senaryo C · Miss
EPS < $2.63 veya CapEx ≥ $1.4B
Eşik: EPS < $2.63[FMP est×0.97] . Güncel fiyat $132 — üzerinde SMA200 $117 [FMP].
Piyasa Görünümü
Analistler ne diyor? 9 fiyat hedefi · 23 derecelendirme
Wall Street Konsensüs
$151
12 aylık medyan hedef fiyat (+%14,3 yukarı potansiyel)
Risk Yönetimi
$99
Invalidation seviyesi — kritik destek eşiği
$134 · 50-günlük MA (altında, -%1,6 )
$117 · 200-günlük MA (üstünde, +%12,6 )
IV Crush riski (bilanço öncesi şişen opsiyon primlerinin aniden düşmesi): Bilanço öncesi opsiyon primleri şişmiş.
Verdict · C Q3 FY26
C+
5 dakikada okudun. Salı akşamı sayılar geldiğinde — neye baktığını biliyorsun .
Veri gece gelir. Çerçeve şimdi hazır.
Veri Salı akşamı gelir. Yapı bu sayfada hazır: Q3 EPS eşiği $2.71[FMP] , CapEx eşiği "$1.4B altı. İki çıpa, üç senaryo.
Karşılaştırma
Stock Expert AI bugün ücretsiz — kredi kartı gerekmez .
3 abonelik. 1 platform.
Seeking Alpha $299/yr — analyst opinions + earnings coverage
TipRanks $360/yr — Smart Score (1-10) + analyst consensus + insider trades
Trendspider $400/yr — AI pattern detection + automated TA + multi-timeframe alerts
Fiyatlar Nisan 2026 itibarıyla. Kaynaklar: seekingalpha.com/subscriptions · tipranks.com/pricing · trendspider.com/pricing
Stock Expert AI bugün ücretsiz — kredi kartı gerekmez . Council 6-lens analiz + MoonshotScore 9-faktör + Insider tracker + Teknik seviyeler — tek platformda, her hisse için.
Eğitim aracıdır, yatırım tavsiyesi değildir. Geçmiş performans gelecek sonuçları garanti etmez.
Takvim
Katalist Takvimi · 90 gün ileri bakış
13 Eki 2026 EARNINGS Q3 FY26 sonuçları (kapanış sonrası) + earnings call
14 Eki 2026 PRICE Bilanço sonrası ilk işgünü — 200gMA testi + IV crush
9 Kas 2026 – 14 Kas 2026 FILING 10-Q, çeyrek sonundan itibaren 40–45 gün içinde (9 Kas 2026 – 14 Kas 2026); kesin tarih şirketin başvuru statüsüne bağlıdır
~13 Oca 2027 EARNINGS Q4 FY26 (sonraki çeyrek, tarih FMP'de henüz scheduled değil)
VERİ BOŞLUĞU: FMP /stable/calendar feed'inde olmayan event'ler — Investor day, analyst day, ürün lansmanları, regülatif tarihler. Bunlar şirketin IR sayfası scrape'i veya manuel takvim ekleme gerektirir.
Sıkça Sorulan Sorular
C Q3 FY26 bilanço önizlemesi neleri kapsıyor?
Bu Citigroup Inc. (C) Q3 FY26 bilanço önizlemesi analist konsensüsünü, kritik katalizörleri ve telekonferansta izlenmesi gerekenleri kapsar.
Yatırımcılar C bilançosunda nelere dikkat etmeli?
Citigroup Inc. (C): Konsensüs hisse başı kâr, gelir beklentisi, segment büyüme oranları ve yönetim yorumlarının tonu — kaynaklı tam döküm bu sayfadadır.
Bu sayfadaki rakamlar nereden geliyor?
Citigroup Inc. (C): Rakamlar Financial Modeling Prep (FMP) temel verileri ve konsensüs tahminleri ile resmi bilanço telekonferans transkriptlerinden gelir; türetilmiş metrikler kaynağıyla birlikte etiketlenir.
Bu bir al ya da sat tavsiyesi mi?
Citigroup Inc. (C): Hayır. Bu sayfa eğitim amaçlı bir araştırmadır, yatırım tavsiyesi değildir. Analist konsensüsünü ve şirket verilerini özetler; yatırım kararı öncesi lisanslı bir finansal danışmana başvurun.
Daha fazla bilanço çözümü