İçerik AI editoryal motoru tarafından oluşturulmuştur. Editoryal denetim: Sedat ANAK.
Johnson & Johnson
JNJ · NYSE · $253.04 (tarih 18 Tem 2026 ) ▲ +%1,23
·
Bilanço
Sal 13 Ekim
Not: bu önizleme 2026-10-13 bilanço açıklamasından önce yayınlandı. Sonuçlar açıklandı — güncel verilerle doğrulayın.
Johnson & Johnson (JNJ) Q3 FY26 bilanço önizlemesi — arşiv, yayın 18 Tem 2026
15 fiyat hedefinin medyanı $272 [FMP target] , hisse $253 , +%7,5 yukarı potansiyel. Q2 FY26 EPS $2.90 vs $2.84 beklenti: beklentinin üstünde (+%2,1)[FMP earnings] . D+1 hareketi: +%1,2.
↓
özet aşağıda
Quick Take · 40 saniyede · veri tarihi 2026-07-18
B+
Council 3/6
·
Tarihsel V1 skoru 60
B+ — FMP derecelendirmesi [FMP ratings]. Form 4: mevcut değil[FMP Form 4] .
Kısa Cevap Johnson & Johnson (JNJ)
Q1 konsensüs: gelir $25.3B [FMP est] , EPS $3.02 [FMP est] . 2 çeyrek üst üste beat[FMP earnings] .
$3.02
EPS Beklentisi
Geçen yıl $2.80 · +%8 YoY
—
Ana Segment Rehberi
Önceki çeyrek %0 'du
2
Beat Serisi
Son 2 çeyrekte beklenti üst üste aşıldı
Q2 FY26 EPS $2.90 vs $2.84 beklenti: beklentinin üstünde (+%2,1)[FMP] . D+1 hareketi: +%1,2[FMP D+1] .
Stock Expert AI · Metodoloji
Bizim 9 faktörümüz, 6 perspektifimiz ve Munger lens'imiz aynı yöne mi bakıyor?
Tarihsel V1 skoru
60 / 100
Tarihsel V1 bilanço modeli skoru (arşiv, 18 Tem 2026) — güncel MoonshotScore değil. Güncel MoonshotScore: JNJ hisse sayfası
9-faktör metodoloji. Gross Margin ve Cash Runway güçlü. Revenue Growth zayıf.
Nasıl hesaplanıyor? →
Revenue Growth 3.0
Q2 vs Q3: ılımlı büyüme (+%5,5)
Gross Margin 7.0
Q2: çok yüksek marj (%73,1, software/cloud kıvamı)
Operating Leverage 3.0
op marj sağlıklı (%28,3)
Cash Runway 10.0
FCF güçlü ($1.5B FCF, CapEx'i karşılıyor)
R&D Intensity 5.0
yüksek R&D yoğunluğu (%15,4, agresif)
Price Momentum 7.0
RSI 54.4 dengeli, 50g üstü
News Sentiment 7.0
çoğunluk buy (%65)
Council Score
3 / 6 Bullish
6 yatırımcı çerçevesi. 3 bullish (Ray Dalio, Ken Griffin, Buffett), 0 bearish (yok), 3 neutral (Jim Simons, Klarman, Munger).
Nasıl hesaplanıyor? →
Ray Dalio macro · target upside +%7,5
Ken Griffin flow · 50g MA üstünde
Jim Simons quant · RSI 54
Klarman value · target upside +%7,5
Buffett quality · ROE skor 5/5
Munger valuation · target upside +%7,5
Munger's Mindset karakter & balance sheet lens
Fairly Valued
Kaliteli iş, tam fiyatından işlem görüyor.
Nasıl hesaplanıyor? →
Interest Coverage Adequate
Teknik Seviyeler · Bilanço öncesi konum
Hisse hangi seviyelerle test ediliyor?
RSI(14)
54.4
RSI 54.4 dengeli, 50g üstünde
MACD
+6.00
fiyat 50g üstünde — destek pozitif
50g MA
$239
hisse %6,0 üstünde — kısa vadeli destek
200g MA
$223
hisse %13,5 üstünde — uzun vadeli destek
Hacim (10g)
-%5
düşüş — düşük katılım
Direnç
$272
Analyst median target — kırılırsa upgrade trigger
Mevcut
$253
Bilanço öncesi pozisyon
Destek
$189
Invalidation — bu altı kapanış teknik kırılma
Patern
Range
$189-$272 bant — bilanço breakout/breakdown tetikleyici
Geçmiş Performans
4 gösterilen çeyrek.
BEAT
Q3 FY25
$2.80 vs $2.76 est · Ertesi gün fiyat hareketi: +%0,2
IN LINE
Q4 FY25
$2.46 vs $2.46 est · Ertesi gün fiyat hareketi: +%0,2
BEAT
Q1 FY26
$2.70 vs $2.68 est · Ertesi gün fiyat hareketi: -%0,6
BEAT
Q2 FY26
$2.90 vs $2.84 est · Ertesi gün fiyat hareketi: +%1,2
Q2 FY26 (15 Temmuz 2026) EPS $2.90 vs $2.84 beklenti: beklentinin üstünde (+%2,1)[FMP] . D+1 hareketi: +%1,2[FMP D+1] .
Üç senaryo: ne olabilir?
EPS < $2.93 (rehber yok)
Q2 FY26 EPS $2.90 vs $2.84 beklenti: beklentinin üstünde (+%2,1)[FMP] . D+1 hareketi: +%1,2[FMP] .
Backlog konsantrasyonu
Q2 earnings call'da RPO/backlog konsantrasyonu açıklanmadı.
İçeriden işlem (insider) sinyali
Form 4 verisi tablo'da işaretli — bu hisse için sayfa varsayım üretmez.
FMP plan'ımız bu hisse için Form 4 insider feed'i sağlamıyor. Sayfa varsayım üretmez — SEC EDGAR Form 4 doğrudan izlenebilir.
CapEx şoku
Q2 CapEx $1.0B[FMP cashflow] . Q2 op margin %28,3[FMP op margin] — Q1'da bu seviye CapEx revize riskine duyarlı.
Çerçeve · Pozisyon disiplini
Veri geldikten sonra: 3 senaryo, 3 pencere
Tavsiye değil — bilanço gecesi için yapısal çerçeve. Karar disipliniyle senin.
Senaryo A · Beat
Q3 EPS > $3.02 + CapEx disiplini
Eşik: EPS > $3.02[FMP est] .
Hedef: Median target $272[FMP target] üstüne kırılma; high target $305[FMP] üst sınır.
Senaryo B · In-Line
EPS ≈ $3.02 + CapEx < $1.0B
Eşik: EPS ≈ $3.02[FMP est] , Q1 CapEx < $1.0B[FMP] .
Hedef: Mevcut $253[FMP] ile median $272[FMP] bandında konsolidasyon.
Senaryo C · Miss
EPS < $2.93 veya CapEx ≥ $1.0B
Eşik: EPS < $2.93[FMP est×0.97] . Güncel fiyat $253 — üzerinde SMA200 $223 [FMP].
Piyasa Görünümü
Analistler ne diyor? 15 fiyat hedefi · 23 derecelendirme
Wall Street Konsensüs
$272
12 aylık medyan hedef fiyat (+%7,5 yukarı potansiyel)
Risk Yönetimi
$189
Invalidation seviyesi — kritik destek eşiği
$239 · 50-günlük MA (üstünde, +%6,0 )
$223 · 200-günlük MA (üstünde, +%13,5 )
IV Crush riski (bilanço öncesi şişen opsiyon primlerinin aniden düşmesi): Bilanço öncesi opsiyon primleri şişmiş.
Verdict · JNJ Q3 FY26
B+
5 dakikada okudun. Salı akşamı sayılar geldiğinde — neye baktığını biliyorsun .
Veri gece gelir. Çerçeve şimdi hazır.
Veri Salı akşamı gelir. Yapı bu sayfada hazır: Q3 EPS eşiği $3.02[FMP] , CapEx eşiği "$1.0B altı. İki çıpa, üç senaryo.
Karşılaştırma
Stock Expert AI bugün ücretsiz — kredi kartı gerekmez .
3 abonelik. 1 platform.
Seeking Alpha $299/yr — analyst opinions + earnings coverage
TipRanks $360/yr — Smart Score (1-10) + analyst consensus + insider trades
Trendspider $400/yr — AI pattern detection + automated TA + multi-timeframe alerts
Fiyatlar Nisan 2026 itibarıyla. Kaynaklar: seekingalpha.com/subscriptions · tipranks.com/pricing · trendspider.com/pricing
Stock Expert AI bugün ücretsiz — kredi kartı gerekmez . Council 6-lens analiz + MoonshotScore 9-faktör + Insider tracker + Teknik seviyeler — tek platformda, her hisse için.
Eğitim aracıdır, yatırım tavsiyesi değildir. Geçmiş performans gelecek sonuçları garanti etmez.
Takvim
Katalist Takvimi · 90 gün ileri bakış
13 Eki 2026 EARNINGS Q3 FY26 sonuçları (kapanış sonrası) + earnings call
14 Eki 2026 PRICE Bilanço sonrası ilk işgünü — 200gMA testi + IV crush
9 Kas 2026 – 14 Kas 2026 FILING 10-Q, çeyrek sonundan itibaren 40–45 gün içinde (9 Kas 2026 – 14 Kas 2026); kesin tarih şirketin başvuru statüsüne bağlıdır
~13 Oca 2027 EARNINGS Q4 FY26 (sonraki çeyrek, tarih FMP'de henüz scheduled değil)
VERİ BOŞLUĞU: FMP /stable/calendar feed'inde olmayan event'ler — Investor day, analyst day, ürün lansmanları, regülatif tarihler. Bunlar şirketin IR sayfası scrape'i veya manuel takvim ekleme gerektirir.
Sıkça Sorulan Sorular
JNJ Q3 FY26 bilanço önizlemesi neleri kapsıyor?
Bu Johnson & Johnson (JNJ) Q3 FY26 bilanço önizlemesi analist konsensüsünü, kritik katalizörleri ve telekonferansta izlenmesi gerekenleri kapsar.
Yatırımcılar JNJ bilançosunda nelere dikkat etmeli?
Johnson & Johnson (JNJ): Konsensüs hisse başı kâr, gelir beklentisi, segment büyüme oranları ve yönetim yorumlarının tonu — kaynaklı tam döküm bu sayfadadır.
Bu sayfadaki rakamlar nereden geliyor?
Johnson & Johnson (JNJ): Rakamlar Financial Modeling Prep (FMP) temel verileri ve konsensüs tahminleri ile resmi bilanço telekonferans transkriptlerinden gelir; türetilmiş metrikler kaynağıyla birlikte etiketlenir.
Bu bir al ya da sat tavsiyesi mi?
Johnson & Johnson (JNJ): Hayır. Bu sayfa eğitim amaçlı bir araştırmadır, yatırım tavsiyesi değildir. Analist konsensüsünü ve şirket verilerini özetler; yatırım kararı öncesi lisanslı bir finansal danışmana başvurun.
Daha fazla bilanço çözümü